post

Jest jedną z najstarszych firm obuwniczych w Europie, która nie tylko przetrwała cały wiek, ale też osiąga coraz większe sukcesy. Wśród nas nie ma chyba nikogo, kto nie kojarzyłby nazwy Deichmann. Ich stylistyka zawsze nadąża za trendami, a zarazem dostarcza modeli dla każdego – od najmłodszych po najstarszych. Mają na koncie wiele świetnych kampanii reklamowych i ciekawych współprac z ludźmi ze świata muzyki i show biznesu. Jak do tego doszli? I jakie były początki niemieckiej marki?

Od jednego szewca do koncernu

Był rok 1913, kiedy swoją działalność rozpoczął pan Heinrich Deichmann, który w robotniczej dzielnicy Essen Borbeck otworzył swój pierwszy warsztat. Jego powołaniem było tworzenie butów i właśnie tym zajął się do spółki ze swoją żoną Julią. O pierwszych latach tworzenia nie mówi się zbyt wiele, jednak założyciel i pomysłodawca marki zmarł przedwcześnie, bo w 1940 roku, mając zaledwie 52 lata. Na szczęście jego syn Heinz-Horst był już wtedy gotowy, by zostać następcą ojca. To on przejął rodzinny biznes i sprawił, że firma przeżywała prawdziwy rozkwit. Co ciekawe, Deichmann junior porzucił karierę lekarską po to, by w pełni oddać się prowadzeniu marki. Opłaciło się, bo w pierwszych latach po wojnie otworzyły się sklepy w sąsiednich miastach – w Dusseldorfie i Oberhausen. Był to początek wielkiej sieci butików, która dziś liczy 3,5 tysięcy miejsc!

buty deichmann

Tworzona przez pokolenia

Tak naprawdę firmę Deichmann na dobre rozkręciło dopiero trzecie pokolenie. Nazwany na cześć dziadka – Heinrich Deichmann, syn Heinza-Horsta zasiada w zarządzie do dziś. To on jest odpowiedzialny za wejście na rynek zagraniczny oraz dalszy rozwój firmy, który nieustannie trwa. W samym 2016 roku marka otworzyła 168 sklepów poza granicami Niemiec i zmodernizowała 144 istniejące. Poza tworzeniem wspaniałych kolekcji butów i dodatków, czynnie udzielają się w pomoc ludziom cierpiącym biedę w Niemczech czy Mołdawii. A jakie są ich buty?

buty deichmann

Różnorodność to podstawa

Wśród oferty firmy Deichmann znajdziemy każdy model buta, o jakim marzymy. Są tam eleganckie obcasy – szpilki, czółenka, kozaki i botki, ale także modne buty sportowe we wszystkich kolorach tęczy. Marce zależy na tym, by tworzyć pełen przekrój rzeczy – od klasycznych, tradycyjnych i eleganckich, aż po bardzo modne o nieco kosmicznym designie. Dlatego często podejmuje współprace z młodymi, zdolnymi projektantami. W Polsce firmę Deichmann już od kilku lat kojarzymy z barwną postacią ze świata muzyki – wokalistką Margaret, która doskonale zna się na modzie i proponuje nam naprawdę unikalne modele z różnych kategorii.

Buty dla każdego – tak mogłoby brzmieć motto firmy, która może pochwalić się ponad stuletnią tradycją!

daichmann margaret

Leave a comment