post

Marka ECCO to prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo w branży obuwniczej. Firma może pochwalić się fabrykami w kilku krajach i sprzedażą obuwia do ponad 60 krajów. Łącznie dysponuje ponad 12 tysiącami sklepów. Powstała w 1963 roku w Danii. Jej założycielem był Karl Toosbuy.

Dobre początki jeszcze lepszego

Historia ECCO nie opowiada ani o cudownym wynalazku, ani o trudnych początkach obuwniczego biznesu. Firma od początku radziła sobie bardzo dobrze. Po trzech latach działalności zaczęła eksportować swoje produkty do Szwecji, Finlandii i Norwegii. Najpierw były to niewielkie ilości, a w późniejszym czasie na eksport przeznaczano ponad 50 procent całego asortymentu. W 1970 roku nakład produkcyjny ECCO wynosił niecałe trzy tysiące par dziennie. W latach 80. produkowano już trzy razy więcej.

buty ecco

Intensywny rozwój

Firma bardzo szybko zyskała charakter międzynarodowy. Sporym sukcesem było założenie wytwórni cholewek w Brazylii. Na rozwój przedsiębiorstwa pozwoliło również podpisanie kontraktu z Achilles Corporation, dzięki któremu buty na licencji ECCO zaczęły być sprzedawane w Japonii. W 1984 roku została uruchomiona fabryka w Portugalii, a na początku lat 90. Powstała filia w Stanach Zjednoczonych. Inne filie pojawiły się też między innymi w Chinach, Słowacji i Holandii.

Oferta

W ofercie ECCO buty podzielone są na kilka różnych kategorii. Marka stara się w ten sposób dopasować je zgodnie z ich przeznaczeniem oraz z uwzględnieniem konkretnej grupy docelowej. W asortymencie można zatem znaleźć obuwie biznesowe, sportowe czy codzienne. Klient ma do wyboru różne fasony i modele dostosowane do wszystkich pór roku. ECCO zajmuje się produkcją butów dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Co w butach ECCO jest najważniejsze?

ECCO stara się, by ich produkty zapewniały przede wszystkim komfort użytkowania. Projektanci do realizacji swoich pomysłów wybierają naturalne materiały. Ogromne znaczenie dla firmy ma podeszwa, którą wyposaża się w amortyzator wstrząsów, skuteczny w ochronie kości i stawów.

buty ecco

Osiągnięcia

ECCO może pochwalić się licznymi sukcesami, wśród których znajdziemy między innymi nagrody od magazynów, takich jak Glamour czy Avanti. Obuwie trekkingowe zdobyło wyróżnienie w piśmie Podróże. Produkty ECCO wielokrotnie były opisywane na łamach różnorodnych czasopism.

Działalność charytatywna

Brand założony przez Karla Toosbuy’ego jest organizatorem rozsławionej imprezy ECCO Walkathon – Spacer Ludzi Dobrej Woli. To akcja o charakterze charytatywnym, dzięki której nie tylko pomaga się potrzebującym, ale także promuje aktywny tryb życia. Cały event polega na tym, że zgłoszeni uczestnicy spotykają się w określonym miejscu i spacerują. W zależności od liczby uczestników i przebytych przez nich kilometrów, ECCO wpłaca odpowiednią kwotę na cele filantropijne.

 

Leave a comment