post

W przyszłym roku słynny model Converse All Star będzie obchodził okrągłą – setną rocznicę. To ogromny sukces dla marki, która nie tylko w dalszym ciągu zachwyca niezmienionym od lat klasykiem, ale też odnotowuje najlepsze wyniki sprzedaży pośród wszystkich sneakerów. Mimo że brand od jakiegoś czasu pozostaje pod rządami Nike, nie przestaje zaskakiwać kolejnymi świetnymi projektami, spójnymi z tradycją Converse. Jednym z nich jest najświeższy model, który swoją premierę miał kilkanaście dni temu. Jakie są Converse All Star Modern?

Hołd dla historii

Mimo że, jak wspomnieliśmy, to właśnie w 1917 roku powstały pierwsze trampki Converse, historia marki pod wodzą Amerykanina Marquisa Millsa Converse’a sięga początków XX wieku. Jednak to dopiero przełomowy model z 1917 przewrócił świat mody sportowej do góry nogami. Kolejny wielki krok marka wykonała trzy lata później, kiedy dołączył do niej słynny koszykarz Charles Taylor. Gracz przyszedł do firmy z pomysłami na udoskonalenie modelu. W dużej mierze to on jest ojcem sukcesu tych charakterystycznych butów. Converse All Star Modern są reinterpretacją modelu z 1920 roku. Nike składa więc hołd tradycji, która wciąż świetnie się sprzedaje.

trampki converse

W zgodzie z trendami

Najnowszy projekt Nike dla Converse charakteryzuje się klasycznym krojem, który kochają miliony ludzi na całym świecie. Jego cechy szczególne to pogodzenie tradycyjnego wyglądu z nowoczesnymi technologiami, które uwspółcześniają znaną nam wersję butów. Co nowego? Converse All Star z neoprenu, czyli pierwsze trampki, w których bez obaw będziemy mogli chodzić po deszczu, ponieważ są wodoodporne. Zmieniła się także podeszwa – już nie tylko z gumy, ale jak w najlepszych modelach Nike – z pianki Phylon. Za ten wyjątkowy but odpowiedzialni są trzej niezwykli projektanci – Tinker Hatfield (czołowy designer Nike) oraz Mark Parker i Hiroshi Fujiwara. Takie trio to gwarancja sukcesu!

Converse All Star Modern dały początek świętowaniu setnej rocznicy marki. Dostępne są w dwóch wariantach – białym i czarnym i z pewnością zdobędą rzeszę fanów, szczególnie dlatego, że są idealne na jesień!

Leave a comment