post

Reebok kontynuuje współpracę z Kendrickiem Lamarem, o czym świadczy przygotowana kampania na sezon wiosna-lato 2017 – „Hold Court”. W kampanii tej marka wraz z amerykańskim raperem wracają do korzeni kultowego modelu, jakim niewątpliwie dla wielu fanów sportowego obuwia jest Reebok Club C 85.

Jak wygląda kampania „Hold Court”?

Do współpracy przy tegorocznej kampanii zaproszono wybitnego reżysera i fotografa w jednym – Nabila Elderkina. Zrealizował on serię dość krótkich film opowiadających o tym, jak zmieniał się model Club C w ciągu ostatnich trzech dekad. Materiały zostały przygotowane w dość specyficznej formie, która jest charakterystyczna dla Kendricka Lamara. Filmy w takim stylu pojawiły się już przy okazji kampanii Classic Leather w sezonie jesień-zima 2016.

Hasło „Hold Court” w kampanii zostało przedstawione w taki sposób, że można je odbierać zarówno dosłownie, jak i w sposób bardziej metaforyczny. W filmie pojawia się oczywiście postać Kendricka Lamara, który występuje na tle swojego liceum – Compton High. Raper pojawia się także na korcie tenisowym oraz na ulicy.

reebok club c

Światopogląd rapera a filozofia kampanii

Kendrick w swoich utworach bardzo często odwołuje się do swojego dzieciństwa, dzięki czemu chce inspirować i wspierać młodzież. Raper uważa, że tego rodzaju wsparcie jest potrzebne nastolatkom, szczególnie takim, którym w życiu nie układa się najlepiej i potrzebują motywacji do działania. Amerykański artysta za jedne z najważniejszych cech uważa odwagę oraz umiejętność wyrażania tak zwanego „własnego ja”. Jego światopogląd stał się również fundamentem kooperacji z marką Reebok w kwestii modelu Club C.

Jakie buty pojawiają się w kampanii?

Kendrick Lamar uważa Club C za swoje ulubione sneakery. Ogromne wrażenie robi na nim ich minimalistyczny design o ponadczasowym stylu. W filmach związanych z kampanią „Hold Court” artysta ma na sobie buty Club C 85 Tonal Gun o opływowej i eleganckiej jak na sportowe obuwie sylwetce. W kampanii pojawia się także wersja dla kobiet – Club C 85 Diamond, czyli wydanie, które za sprawą użycia brokatu przyciąga uwagę.

reebok club c

Leave a comment