post

New Balance znana miłośnikom streetwearu amerykańska marka odzieżowa, która powstała w 1906 roku w Brighton, w stanie Massachusetts. Dziś jest jednym z największych producentów odzieży sportowej. Swoje pierwsze buty do biegania firma zaprojektowała dopiero około 30 lat od swojego powstania, a obecnie to one są najbardziej cenionym produktem marki.

new balance 574 męskie

Jak powstał model New Balance 574?

Model 574, który ma dziś status kultowego, powstał w 1988 roku, od razu stając się jednym z najbardziej uniwersalnych modeli obuwia sportowego. Do tak ogromnego zainteresowania wokół tego modelu przyczyniło się zastosowanie w nim systemu amortyzacji ENCAP, umieszczonego w podeszwie. System ten sprawia, że buty charakteryzują się trwałości oraz gwarantują stopie stabilność i absorpcję wstrząsów, które powstają w wyniku kontakty stopy z podłożem. Do olbrzymiej popularności modelu New Balance 574 przyczyniła się również jego nietuzinkowy design który wyznaczył trendy w projektowaniu obuwia sportowego na wiele następnych lat. Tym samym stał się inspiracją dla innych producentów butów sportowych. Wzornictwo NB 574 jest charakterystyczne i do dziś robi wrażenie na miłośnikach streetwearowego looku. Model ten wypracował sobie solidną pozycję na rynku, stając się najlepiej sprzedającym się modelem ze stajni New Balance.

new balance 574 damskie

Jak wyglądają NB 574?

W klasycznej postaci model New Balance 574 wykonany jest z zamszu i przewiewnej siateczki. Systemu amortyzacji nie zastąpiono żadnym innym i wciąż w podeszwie można znaleźć znany od początku system ENCAP. Wewnątrz obuwia znajduje się piankowa wkładka, której głównym zadaniem jest wspieranie łuku stopy.

W ramach ciekawostki można dodać, że pierwszą parę modelu New Balance 574 stworzono z resztek materiałów, jakie zostały z produkcji modelu NB 576.

new balance 574 męskie

Chętni na inne modele od New Balance? Zestawienie kolekcji na zimę znajdziecie na blogu butbutik.pl.

Leave a comment