post

Kooperacja, o której cały świat dowiedział się przy okazji pokazu Comme des Garcons w Paryżu. Nike zapowiedziało, że efekt współpracy z japońską marką trafi do sklepów w pierwszym kwartale 2017 roku. Zbliżająca się premiera powoduje, że wielu fanów oregońskiego koncernu nie może się doczekać zakupu nowego wcielenia butów VaporMax.

buty nike

CDG – co to za firma?

Comme de Garcons jest firmą, którą w 1969 roku założyła Rei Kawakubo. Biznes współtworzy z mężem – Adrianem Joffe. Małżeństwo wprowadziło powiew świeżości do świata mody, prezentując swoje kolekcje w Azji, Europie i Ameryce Północnej. CDG ma siedzibę w Tokio oraz Paryżu.
Sławę marce przyniósł rok 1984, gdy na paryskim pokazie zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję dla mężczyzn. Od tamtej pory Comme de Gargons wyznacza trendy w modzie.
Japońska firma ma na koncie wiele ciekawych kooperacji. Kawakubo współpracowała między innymi z: Supreme, H&M, Fred Perry, Converse, Lacoste, Louis Vuitton czy Cutler and Gross.

Nike VaporMax x CDG

O wspólnym projekcie

Za design butów odpowiada przede wszystkim Rei Kawakubo z Comme des Garcons. Choć standardowe VaporMaxy są dość futurystyczne, to japońska projektantka sprawiła, że nowe oblicze modelu nabrało cech charakterystycznych dla wzornictwa CDG.
W efekcie współpracy dwóch wybitnych brandów powstały buty z cholewką pozbawioną sznurowadeł (tzw. wersja slip-on). Nie ma też tutaj pianki, którą stosuje się, by oddzielić poduszkę powietrzną od pozostałej części buta. Cholewka została wykonana z wykorzystaniem technologii Flyknit. Całość prezentuje się bardzo minimalistycznie, a projekt z pewnością odbije się głośnym echem w branży obuwniczej.

buty nike

Leave a comment