post

Firma CCC zyskała w Polsce ogromną popularność w przeciągu zaledwie dwudziestu lat. W ich sklepach kupują młodzi oraz ci starsi. W ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ na półkach lokują się różne brandy dostosowane do potrzeb każdego portfela. Dlaczego jeszcze tak chętnie odwiedzamy ich sklepy? I jakie były początki marki?

buty jenny fairy

buty Jenny Fairy

Ich pierwszy milion

Historia brandu sięga dwadzieścia lat wstecz. Dokładnie w 1996 roku założyciel marki rozpoczął sprzedaż detaliczną i hurtową obuwia pod nazwą „Miłek”. Zaczynało się więc bardzo niewinnie, ale szybko nabrało rozpędu. Jeszcze tego samego roku otwarte zostały pierwsze sklepy franczyzowe, które sprzedawały buty pod nazwą „Żółta stopa”. Był to początek wielkiej przygody z branżą obuwniczą, która dla właścicieli CCC trwa do dziś. Charakterystyczna, przyciągająca nazwa, która jest skrótem od hasła „Cena czyni cuda” została zarejestrowana w 1999 roku. To właśnie wtedy sklepów sprzedających ich buty zaczęło przybywać, dlatego też w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Polkowicach Dolnych powstała pierwsza fabryka, w której już w 5 lat od założenia odnotowano pierwszy milion stworzonych par butów.

buty lasocki

buty Lasocki

Marki, które znajdziemy w CCC

Co ciekawe, z czasem poza najsłynniejszym Lasockim, którego buty pojawiały się w ich butikach, zaczęły się również eksponować inne marki. W międzyczasie powstały też pod szyldem CCC dwa inne brandy – Quazi oraz Boti. Dziś w sklepach znajdziemy takie nazwy, jak Clara Berson, Jenny Fairy czy Magic Lady. Mają zróżnicowane ceny, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Różnią się także stylistyką i materiałami, z których są wykonane. Lasocki to klasyczne, eleganckie modele wykonane z reguły ze skóry. Marki takie jak Clara Berson czy Jenny Fairy z pewnością przypadną do gustu nieco młodszym klientkom i klientom. Wśród oferty pojawiły się też ostatnio buty sportowe od niemieckiego adidasa. Coraz większa różnorodność i współpraca ze światowymi brandami sprawiły, że jakość butów w CCC wzrosła i staje na coraz wyższym poziomie. Pełna różnorodność na każdą kieszeń!

trampki z CCC

trampki z CCC

Leave a comment