Ryłko – buty z polski

Ryłko to polska marka tworząca obuwie z pasją i pomysłem. Jej losy, podobnie do wszystkich znanych nam dziś rodzimych firm obuwniczych rozpoczęły się od warsztatu, w którym pracował jeden szewc, którego determinacja i kreatywność sprawiły, że buty z jego logo są dziś znane również poza granicami kraju. Jaka jest historia marki Ryłko? Jaki ma związek z Beatlesami? No i jakie buty prezentują w najnowszych kolekcjach?

buty ryłko

Doświadczenie i profesjonalizm

Małą ojczyzną brandu jest Kalwaria Zebrzydowska. To właśnie w tym magicznym miejscu swój pierwszy warsztat otworzył pan Stanisław Ryłko. Był rok 1964, a na scenie muzycznej właśnie pojawili się czterej chłopcy z Liverpoolu, których dziś znamy pod nazwą The Beatles. Ich styl miał ogromny wpływ na światową modę, ponieważ to właśnie ich kostiumy inspirowały projektantów do tworzenia absolutnie wyjątkowej mody lat 60. Królowały mini spódniczki o trapezowym kroju oraz męskie wąskie spodnie. Co ciekawe, światowy szał na punkcie mody pochodzącej od Beatlesów dotarł również do najodleglejszych zakątków naszego kraju, w tym do Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwsze modele pana Stanisława Ryłko to właśnie beatlesówki, czyli charakterystyczne buty ze spiczastym noskiem. W latach 60. z warsztatu Ryłko wychodziły tylko modele dla mężczyzn.

Dynamiczny rozwój

Beatlesówki znakomicie przyjęły się na rynku polskim, więc już w latach siedemdziesiątych marka Ryłko wprowadza linię damską, która do dziś cieszy się ogromnym powodzeniem. Pan Stanisław był mistrzem w podążaniu za światowymi trendami w modzie, dlatego zgodnie z tym, co działo się w tamtych czasach na Zachodzie, zaprojektował kolekcje nawiązujące do stylu punk oraz disco. Flagowym modelem tamtych czasów stały się buty na bardzo wysokich platformach. Przetrwały one kolejne dekady, kiedy to w modzie panował szał na kicz. Neonowe kolory, brokat, wszystko lśniło i było utrzymane w estetyce przepychu. Pozycja marki na rynku była coraz bardziej stabilna, a do Pana Stanisława zaczęły dopływać pierwsze pochwały z różnych stron świata.

Jeden sklep to za mało

Poznając historię tej marki, aż trudno uwierzyć, że jej pierwszy oficjalny salon został otwarty dopiero w 1997 roku! Ten sklep znajduje się przy ul. Floriańskiej w Krakowie. Nie ulega wątpliwości, że Ryłko było już wtedy rozpoznawalną marką, dlatego otwarcie kolejnych butików przyszło bardzo szybko. Dziś firma pana Stanisława posiada sklepy w całej Polsce i wciąż odznacza się produktami wysokiej jakości. Co znajdziemy w jego ofercie? Od butów sportowych aż po eleganckie, bardzo wyszukane modele. Wielbiciele klasyki zakochają się w tradycyjnych butach, prostych formach i wysokogatunkowych skórach, a tym, którzy śledzą światowe trendy z pewnością przypadną do gustu nowoczesne, designerskie buty. Za obuwiem Ryłko zawsze stoi pasja tworzenia oraz świetnej jakości materiały!

Zdjęcia częściowo pochodzą z oficjalnego lookbooka marki: https://www.rylko.com/pl/galeria.html#

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *