Buty dla dzieci a cena – czy warto inwestować w droższe modele?

Nie ma co się oszukiwać, zakup butów dziecięcych to nie lada wyzwanie zwłaszcza, że ilość propozycji dostępnych w sklepach może wydawać się nieco przytłaczająca, a przy wyborze pod uwagę trzeba wziąć kilka ważnych aspektów. Mając to na względzie wielu rodziców zastanawia się czy warto inwestować w droższe modele butów chłopięcych oraz adidasów dla dziewczynki.

Jeśli Ty również zaliczasz się do wspomnianej grupy strapionych i szukasz odpowiedzi na to pytanie, to fakt, że trafiłeś właśnie tutaj nie jest bynajmniej przypadkowy, ponieważ dziś postaramy się rozwiązać tą kwestię i wyjaśnić dlaczego inwestycja w droższe sandały dziecięce czy też sportowe buty Nike dla dzieci jest dobrym czy też złym pomysłem.

Dlaczego wybór odpowiednich butów dziecięcych jest tak istotny?

Wydaje Ci się, że to w jakich butach dziecięcych będzie chodził Twój maluch nie ma znaczącego wpływu na jego przyszłość? Nawet nie wiesz w jak dużym jesteś błędzie! Liczne przykłady dowodzą bowiem, że to właśnie obuwie noszone w dzieciństwie ma wpływ na wystąpienie w życiu dorosłym problemów ze stopami.

Jeśli więc chcesz oszczędzić swojemu juniorowi tego typu ”atrakcji”, to już od najmłodszych lat powinieneś zwrócić uwagę na to, aby chodził on w butach idealnie dopasowanych do jego indywidualnych potrzeb, a więc ani za luźnych, ani za ciasnych, gdyż w przeciwnym razie możesz najprościej mówiąc wyrządzić mu krzywdę. Łuk stopy dziecka w pełni wykształca się dopiero po ukończeniu szóstego roku życia, dlatego też fundowanie maluchowi nieodpowiednich butów, gdy ma jeszcze niezwapniony szkielet, luźne mięśnie oraz nie w pełni rozwinięte więzadła jest najprostszym przepisem na istną katastrofę.

Zbyt duże buty dziecięce nie tylko nie będą w stanie zapewnić wciąż rozwijającym się stopom pożądanego oparcia i stabilizacji (w efekcie czego maluch może się potykać i tracić równowagę podczas stawiania kroków), ale też zniechęcą go do chodzenia.

Drogo kontra tanio – skąd biorą się tak duże różnice w cenie?

Przeglądając dostępne oferty butów chłopięcych i dziewczęcych z pewnością nieraz zauważysz, że poszczególne modele znacząco różnią się od siebie cenami i tak oto za trampki jednej firmy przyjdzie Ci zapłacić kilkadziesiąt złotych, a innej już kilkaset. Z czego wynikają tak duże różnice? Cóż, przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka…

·         Wykorzystane materiały

Oczekiwanie, że buty dziecięce wykonane ze skóry naturalnej będą kosztować tyle samo, co modele stworzone z jej syntetycznego odpowiednika jest raczej płonnym marzeniem. Wspomniane materiały, a także materiały tekstylne o strukturze siateczki, płótno, guma oraz wszelkie inne tworzywa wykorzystywane do produkcji butów są bowiem znacznie droższe także w hurtowniach.

·         Jakość wykonania

Nie bez znaczenia jest także jakość wykonania butów dla dzieci. Propozycje wykonane niestarannie bez przykładania wagi do szczegółów będą z pewnością bardziej budget-friendly niżeli te, które swoim wyglądem mogłyby zawstydzić niejednego konkurenta.

·         Trwałość

Niejako powiązana jest z dwoma, wcześniej wspomnianymi aspektami, gdyż to jak długą żywotnością będą odznaczały się zakupione buty jest uzależnione od precyzji wykonania, rodzaju zastosowanych szwów oraz innego typu łączeń widocznych na cholewkach i podeszwach, a także rodzaju wykorzystanych materiałów. Modele ze skóry naturalnej znanej ze swojej imponującej trwałości będą bez wątpienia droższe niż te stworzone np. z materiału tekstylnego, który łatwo ulega zniszczeniu i przetarciu.

·         Dostępność

Na cenę bez wątpienia wpływa także dostępność oraz fakt czy dany model butów dziecięcych jest np. wykonywany na specjalne zamówienie. W przypadku modeli produkowanych masowo cena sandałów dziecięcych, śniegowców czy też sportowych sneakerów lub tenisówek będzie bez wątpienia znacznie niższa, niżeli ta, którą przyjdzie zapłacić za projekt stworzony specjalnie dla danego malucha.

Oszczędzić czy wydać większą kwotę, oto jest pytanie

Czy warto więc inwestować w droższe modele butów dla dzieci? Odpowiedź wydaje się być oczywista – jak najbardziej, choć oczywiście nie musza to być horrendalnie wysokie kwoty. Cena nie zawsze idzie w parze ze złą lub dobrą jakością, dlatego też przy wyborze obuwia od konkretnego producenta warto jest zapoznać się z opiniami klientów, które miały już okazję nabyć dany model butów dziecięcych i wyrobić sobie na jego temat opinię.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *