Dior x Nike – wszystko o wyczekiwanej współpracy

Francuski dom mody Dior i amerykańska marka Nike po raz pierwszy w historii łączą siły. Informacja o kolejnym wspólnym projekcie pojawiła się w Sieci pod koniec 2019 roku i od razu wywołała falę komentarzy zarówno od miłośników streetwearowych kolekcji sygnowanych Swooshem, jak i entuzjastów high fashion. Fundamentem kolekcji dwóch modowych gigantów jest specjalne wydanie butów Air Jordan 1. Początkowo premiera sneakersów planowana była na czerwiec, jednak z powodu pandemii koronawirusa przesunięto ją na 8 lipca. Czy warto było czekać? My już wiemy!

High fashion i streetwear w jednym kartonie

Kooperacja Dior x Nike została zapowiedziana w 2019 roku podczas pokazu kolekcji Dior Pre-Fall 2020 w Miami. News ten wyszedł od Kima Jonesa – dyrektora artystycznego męskiej części luksusowego domu mody założonego w 1946 roku przez Christiana Diora. Jones przyznał, że kocha mieszać ze sobą różne światy, dlatego połączenie luksusu ze streetwearem stanowi dla niego nie lada gratkę. Efektem tej nietuzinkowej współpracy jest nie tylko nowy wariant AJ1, lecz również szereg innych elementów garderoby. Podczas tworzenia kolekcji nazwanej Air Dior projektanci inspirowali się amerykańskim stylem sportowym z lat 80. XX wieku.

Jak wyglądają sneakersy Dior x Nike?

Specjalna edycja modelu Air Jordan 1 to łakomy kąsek dla kolekcjonerów sneakersów i wszystkich miłośników sneakersów spod znaku Jumpmana. W porównaniu z pierwowzorem AJ1 powstałe we współpracy z marką Dior mają delikatnie pogrubioną podeszwę. Całość utrzymano w stonowanej kolorystyce bazującej na bieli i szarości. Dużych rozmiarów Swoosh na bocznym panelu pokryto logotypami francuskiego domu, co podkreśla ekskluzywny charakter projektu.

Dior x Air Jordan 1 – gdzie kupić?

Fantastyczny owoc współpracy Dior i Nike miał oficjalną premierę 8 lipca w Londynie, Paryżu i Dubaju w limitowanej liczbie 1000 par. Ograniczona dostępność sneakersów sprawia, że są one jeszcze bardziej pożądane przez sneakerheadów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *