melissa

Melissa, czyli pachnące buty z gumy

Melissa to brazylijska marka, która powstała w 1979 roku. W ostatnich latach podbija serca miłośniczek mody i blogerek. Firma słynie z niecodziennego produktu, jakim jest gumowe obuwie. Choć materiał może wydawać się trywialny i nieco odstraszający, trzeba zaznaczyć, że nie jest to zwyczajna guma. Melissa produkuje buty z zaawansowanego technologicznie tworzywa – Mel-Flex, którego właściwości sprawiają, że obuwie świetnie dopasowuje się do kształtu stopy i pachnie gumą balonową/landrynkami.

Co w ofercie?

Od początku swojego powstania Melissa wyprodukowała kilkadziesiąt milionów par butów. W każdym sezonie portfolio uzupełniane jest o nowe kolekcje. Buty cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony przedstawicielek płci pięknej ze względu na wygodę i niesztampowe wzornictwo. W ofercie można znaleźć sandały, baleriny, szpilki i koturny.

Melissa i znani projektanci

Melissa z roku na rok notuje coraz większe wyniki sprzedaży. Pachnące obuwie z innowacyjnej gumy swoją popularność zawdzięcza w dużej mierze współpracy brazylijskiego brandu ze znanymi projektantami mody. Wśród znanych osobistości, które współpracowały z Melissa znajdują się między innymi Vivienne Westwood, Jason Wu czy Gareth Pugh. Za jedną z ciekawszych kolekcji odpowiada Karl Lagerfeld, dyrektor domu mody Chanel. Ceniony na całym świecie niemiecki projektant stworzył w 2012 roku cztery modele butów, które pozwoliły marce Melissa rozszerzyć bazę klientów.

Melissa kooperuje również z designerami spoza świata mody. Dowodzi tego na przykład współpraca z Gaetano Pesce, architektem specjalizującym się w dużych budynkach. Włoch odpowiedzialny jest między innymi za projekt butów, których sylwetkę stworzono łącząc ze sobą specjalne kuleczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *