żółte timberland premium 6

Jakie buty outdoor wybrać?

Dla fanów natury – buty outdoorowe

Trekking, jedna z współczesnych form turystyki, to coraz bardziej popularny sposób spędzania wolnego czasu. Możliwość bliskiego kontaktu z przyrodą, podziwiania wyjątkowych krajobrazów oraz świeże powietrze sprawiają, że z roku na rok rośnie liczba amatorów tego sportu. Trekking większości kojarzy się jednak nie tylko z urokliwymi widokami, ale także specjalnym obuwiem. Odpowiednie  buty trekkingowe zapewniają wygodę oraz niezbędną amortyzację podczas nawet najdłuższych i najcięższych wypraw. Czym kierować się podczas wyboru butów trekkingowych? Jak znaleźć obuwie, które spełni nasze oczekiwania?

Stojąc przed wyborem butów outdoor

Wybierając buty trekkingowe musisz skupić się na trzech ważnych aspektach: po jakim terenie będziesz wędrował, w jakich miesiącach zamierzasz wyruszać na wyprawy oraz jaki masz kształt stopy. Jeśli odpowiesz na te pytania, z pewnością znajdziesz buty trekkingowe dopasowane do Twoich unikalnych potrzeb:

– jeśli planujesz wycieczki w okresie trzysezonowym (wiosna, lato oraz jesień), postaw na buty oddychające, wykonane z połączenia tkanin naturalnych i syntetycznych. Obuwie treningowe tego typu zapewni Ci potrzebną amortyzację, będzie lekkie i ułatwi Ci każdą wyprawę. Pamiętaj jednak, by z butów tych nie korzystać kiedy zrobi się naprawdę zimno i mokro.

– jesteś początkujący i planujesz jedynie wędrówki po płaskim terenie lub niewysokich górach? Zaopatrz się w niskie buty trekkingowe, których cholewka nie zakrywa kostki. Taki rodzaj obuwia jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z trekkingiem. Jesteś zaprawionym w bojach profesjonalistą z wieloletnim stażem i preferujesz wysokie szczyty? Koniecznie sięgnij po wysokie buty trekkingowe, których cholewka otula kostki – tylko one zapewnią Ci odpowiednią stabilizację oraz amortyzację.

– podczas wyboru obuwia trekkingowego kierować należy się również kształtem stopy. Osoby o wąskiej stopie powinny zdecydować się na model, który będzie dokładnie przylegał, co zapewni bezpieczeństwo i amortyzację na szlaku. Osoby o szerokiej stopie powinny szukać butów typu Wide, które zostały zaprojektowane specjalnie dla ich potrzeb.

Specjalnie dla Ciebie

Wybór odpowiedniego obuwia trekkingowego to niezwykle istotna kwestia. Obuwie tego typu ma zapewnić szczególną amortyzację i stabilizację na każdej nawierzchni. Kupując buty trekkingowe kieruj się wspomnianymi wyżej kategoriami – dzięki temu znajdziesz buty dopasowane do swoich potrzeb!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *