buty timberland

Timberlandy kontra Timberki

Z pewnością każdy zna markę Timberland, która stoi między innymi za słynnymi butami Timberland Premium Inch 6. But ten często określany jest jako „Żółty” lub „Drwal”. Firma założona przez amerykańskiego szewca Nathana Swartza zdobyła kolosalną popularność na całym globie ziemskim dzięki wysokiej jakości produktów oraz angażowanie się w działalność charytatywną i ekologiczną. Tak ogromna sława i sukces komercyjny nie mogły zostać niewykorzystane przez mniejszych producentów, którzy zaczęli naśladować markę Timberland, tworząc obuwie wzorowane na najpopularniejszych modelach.

timberki
trapery nazywane 'timberkami’

Różnice między Timberlandami a Timberkami

Buty podobne do Timberlandów można spotkać pod nazwą Timberki. Są one sprzedawane przez różne sklepy internetowe i serwisy aukcyjne. Bez problemu można je też dostać w sklepach stacjonarnych, w tym również w większych i bardziej znanych sieciach obuwniczych. Timberki są bardzo zbliżone pod względem wzornictwa do oryginalnych produktów firmy Timberland. Kuszącym czynnikiem zazwyczaj jest cena, bo tego rodzaju buty można kupić już nawet za kilkadziesiąt złotych. Co jednak odróżnia Timberki od Timberlandów? Przede wszystkim jakość. Marka Timberland to naprawdę  gwarancja solidnego wykonania. Przedsiębiorstwo Nathana Swartza jest odpowiedzialne za wynalezienie pierwszych całkowicie wodoszczelnych butów. Stało się to możliwe po tym, jak Swartzowie wpadli na pomysł, by cholewkę najpierw wtłaczać w podeszwę, a w kolejnym kroku łączyć ze sobą oba elementy przy pomocy mocnych szwów. Ponadto Timberlandy wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, a Timberki produkuje się najczęściej z najtańszych surowców, stąd ich kusząca niektórych cena. Jednak niska cena wiąże się też z niską jakością. Timberlandy przy odpowiedniej dbałości o nie i właściwych sposobach pielęgnacji oraz impregnacji mogą nam służyć przez wiele sezonów, podczas gdy Timberki nie będą tak odporne na upływ czasu.

buty timberland
buty Timberland

Timberlandy to nie tylko Premium Inch 6

Model Premium Inch 6 od wielu lat utrzymuje się na pozycji lidera w portfolio marki i nie traci na popularności. Występuje on w wersji skórzanej i nubukowej, a każdy z tych wariantów można kupić w wielu kolorystykach. Jednak oferta Timberland to nie tylko popularny „Żółty”. Znajdują się w niej też takie modele jak: Timberland Euro Sprint Hiker, Timberland Splitrock 2, Timberland Premium WP Chukka czy Timberland Flume Mid WP.

timberki
trapery 'timberki’
timberlandy
buty Timberland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *