Jakie buty na lato dla dzieci? Poznaj wybór fizjoterapeutów

Każdy rodzic doskonale wie, że zakup właściwego obuwia dla swojej pociechy to nie lada wyzwanie. Pod uwagę trzeba wziąć tutaj nie tylko liczne kwestie związane ze zdrowym rozwojem małych stópek, ale też gust głównego zainteresowanego. 

Wiosna to dobry moment, aby rozpocząć poszukiwania obuwia dziecięcego na cieplejsze dni, dlatego dziś przychodzimy wszystkim  strapionym rodzicom z pomocą i zdradzamy jakie buty na lato dla dzieci są najlepszym wyborem według fizjoterapeutów. 

Polecane buty na lato dla dzieci: jak wybrać najbardziej odpowiednie? 

Z utęsknieniem wyczekujesz dni pełnych słońca, wyższych temperatur oraz czasu, gdy Twoje dziecko samo z siebie będzie chciało spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu? Twoja cierpliwość już lada moment zostanie zapewne wynagrodzona, jednak zanim nastąpi ten upragniony okres w roku, warto poświęcić chwilę na skompletowanie niezbędnej garderoby dziecka. 

O ile z wyborem ubrań raczej żaden rodzic nie ma problemu, o tyle wybór obuwia dziecięcego na lato dla wielu stanowi już nieco ambitniejszą misję. Wszystko to z uwagi na fakt, że nieprawidłowo dobrane buty na lato dla dziewczynek czy buty na lato dla chłopca mogą nie tylko powodować dyskomfort podczas chodzenia, ale też mieć negatywny wpływ na prawidłowy rozwój stóp. 

buty na lato dla dziewczynek

Na jaki więc model obuwia warto się zdecydować? Fizjoterapeuci zgodnie przyznają, że najlepszym wyborem na cieplejsze miesiące są buty: 

  • z całkowicie płaskimi, elastycznymi podeszwami o niezbyt dużej grubości, które dopasowują się do ruchu stóp i nie zakłócają ich naturalnego ułożenia, a dodatkowo zapewniają dobre czucie podłoża;    
  • posiadające konstrukcję idealnie dopasowaną do kształtu stopy dziecka, a więc takie które są szerokie w palcach i węższe w obrębie pięt;  
  • wykonane z materiałów przepuszczających powietrze, które nie tylko pozwalają stopom oddychać (co jednocześnie przekłada się na zachowanie w pełni higienicznych, świeżych warunków), ale też nie tworzą bolesnych otarć i podrażnień;  
  • dobrze stabilizujące stopy, a więc wyposażone w regulowany system zapinania (opierający się np. na łatwych w obsłudze rzepach) gwarantujący podtrzymanie nóg w prawidłowej pozycji przez cały czas użytkowania obuwia. 

Buty na lato dla dziewczynek i chłopców – polecane rodzaje obuwia 

Jaki rodzaj obuwia sprawdzi się na lato w przypadku maluchów oraz nieco starszych dzieci? Na liście absolutnych must-have znajdują się zabudowane lub klasyczne sandały, lekkie tenisówki wykonane np. z materiału płóciennego, a także buty do wody, które zapewnią ochronę przed wszelkimi niespodziankami czyhającymi na dnie morza i zagwarantują komfortowe warunki dzięki zdolności do wysychania w iście ekspresowym tempie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *