Adidas EQt

Pięć nowych modeli adidas z serii EQT

W 2017 roku marka adidas ma w planach intensywnie rozwijać serię EQT, wobec czego wszyscy miłośnicy tej linii obuwia od niemieckiego brandu powinni zaznajomić się z informacjami na temat aktualnych projektów. Niedawno adidas wypuścił na rynek tak zwany Turbo Red Pack, czyli pięć nowych wersji butów EQT.

EQT-Support-Ultra-

Kilka słów o serii Equipment

Turbo Red Pack to naprawdę ciekawa propozycja, ponieważ zawiera aż pięć wersji butów z serii EQT, która debiutowała w latach 90. i dziś ma status klasycznego obuwia sportowego. Nowości EQT nabrały teraz nieco bardziej futurystycznej formy. Początkowo linię Equipment zaprojektowano z myślą o sportowcach ceniących wygodę, bezpieczeństwo i osiągane coraz lepszych efektów. Wtedy projektanci nie skupiali się tak bardzo na designie tych sneakerów. Trafiły więc na sklepowe półki w dość minimalistycznej postaci. Pierwsza paleta kolorów serii Equipment łączyła zieleń, biel i czerń, co odróżniało ją od wszystkich innych dostępnych wówczas na rynku. Trzeba przypomnieć, że w latach 90. modne było projektowanie sportowego obuwia w krzykliwych kolorach.

EQT-Support-RF

EQT było serią, której charakterystyczną cechą była asymetryczna konstrukcja i nietypowa położenie języka. Buty miały gwarantować wysokie wsparcie dla śródstopia. Obuwie okazały się na tyle godne uwagi, że spodobało się nie tylko sportowcom, lecz również reprezentantom kultury ulicznej. Wielu sneakerheadów czekało z nadzieją na kontynowanie tej serii z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań i zaplecza technologicznego. W odświeżonej wersji nie ma klasycznej zieleni, została ona zastąpiona czerwienią, co podpowiada nazwa Turbo Red.

EQT-Support-ADV-PK-

Co znajduje się w najnowszym zestawie?

adidas przedstawiło pięć rożnych modeli w serii Equipment. Są to:
EQT Support 93/17 – buty z primeknitową cholewką i podeszwą wykonaną w technologii BOOST
EQT Support ADV – cholewka wykorzystująca elastyczną skarpetę z Primeknitu
EQT Support ADV PK – niemalże bliźniak wymienionego wyżej modelu, tyle że tutaj zastosowano cholewkę z knitu
EQT Support RF – o kształtach zbliżonych do pierwotnej wersji; cholewka to połączenie zamszu i przewiewnej siateczki
EQT Support Ultra – łączący najważniejsze cechy serii Equipment z biegówkami Ultra Boost
Wszystkie nowe modele adidas EQT dostępne są w sprzedaży w oficjalnym polskim sklepie marki – adidas.pl.

EQT-Support-9317- EQT-Support-ADV-

źródło zdjęć: http://newonce.net/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *