new balance 574

The Ronnie Fieg x Dover Street Market x New Balance 574

Marka New Balance to zdecydowanie jeden z najciekawszych fenomenów branży obuwniczej. Mimo że od lat bazuje się w niej na starych, sprawdzonych modelach butów, a całkowicie nowe propozycje pojawiają się niezwykle rzadko (w tym roku marka zaskoczyła nas modelem 247), to każda nowa kolorystyka takich klasyków, jak 574 czy 373 cieszy się ogromną popularnością i z marszu staje się obiektem pożądania. Nie inaczej będzie z najnowszą, głośno zapowiadaną w mediach kolekcją, która powstaje we współpracy z marką Dover Market Street oraz słynnym, nowojorskim projektantem butów i ubrań – Ronnim Fieg. Czym tym razem zaskoczą nas kultowe New Balance 574?

nb 574

Współpraca na 5+

Świat obuwia sportowego zwariował na punkcie współprac. Znane nam są nie tylko romanse pomiędzy konkretnymi markami, na przykład Supreme z Vansem, ale także kolaboracje brandów sportowych z muzykami (Rihanna x Puma, Pharell Williams x adidas), czy z projektantami mody (Stella McCartney x adidas). Marka New Balance jednak podchodziła do tej pory do tematu z dużą dozą ostrożności. O ich kolaboracjach nie było słychać w ogóle, dlatego pierwsza większa operacja tego typu jest sporym zaskoczeniem. Mówi się o niej nie tylko dlatego, że kolekcja powstaje przy udziale znanej marki i jednego z najbardziej rozpoznawalnych projektantów street wearowych ubrań i obuwia w Nowym Jorku, ale też przez to, że pierwsze zdjęcia jej efektów naprawdę robią wrażenie! Wszystko wskazuje na to, że będzie to bardzo udane przedsięwzięcie.

new balance 574

Nowe kolorystyki 574

Jak można się domyślić, na warsztat w tym przypadku wzięto klasyczny, kultowy wręcz model butów z eNką, czyli 574. Jest to jeden z najchętniej wybieranych modeli typu lifestyle, który na dobre wrósł w modę uliczną XXI wieku. Współpracownicy marki New Balance będą mieli nam do zaoferowania kilka nowych wersji kolorystycznych tych ikonicznych sneakerów. Trudno powiedzieć, które z nich robią największe wrażenie. Niewątpliwie jedną z ciekawszych opcji są 574 w kolorze szarym, na których cholewkach umieszczono słynne logo w wersji pudrowo różowej i turkusowej. Tu kolejna świetna informacja dla tych, którzy uwielbiają dopasowywać buty z eNką do swojego outfitu, otóż teraz możemy kupić jedną parę NB i jedynie zmieniać kolory logo, które jest… przyczepiane do butów za pomocą rzepu! To niewątpliwie jeden z najlepszych pomysłów w historii marki. Takie sneakery NB z wymiennym logo będziemy mogli zakupić również w czerni i granacie, a kolorystyki znaku firmowego ukażą się w aż… 28 barwach.

new balance 574

Współpraca Ronnie Fieg x Dover Street Market x New Balance to ogromne, pozytywne zaskoczenie. Logo eNki już nigdy nie będzie takie samo, a swoje buty będziemy mogli zmieniać w zależności od outfitu. Buty z wymiennymi znaczkami pojawią się w sprzedaży niebawem, jednak całe przedsięwzięcie i termin jego debiutu na rynku są na razie owiane tajemnicą!

źródło zdjęć: https://www.kicksonfire.com/ronnie-fieg-x-dover-street-market-x-new-balance-574s-release-date/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *